Stodola ABJ Kraličák Hynčice pod Sušinou


Stodola ABJ Kraličák se nachází v horní části Hynčic pod Sušinou (780 m.n.m.). Vytváří zázemí pro chalupy ABJ, je umístěna v jejich blízkosti a tedy i přímo u sjezdovek lyžařského střediska Kraličák a dále v srdci běžkařských, turistických a cykloturistických tras a také v blízkosti rybníku vhodného i ke koupání.

Stodola ABJ Kraličák je nově vybudovaným multifunkčním objektem v původním venkovském stylu (2021). Nabízí ubytování ve dvou apartmánech - Východ slunce a Západ slunce s vybavením korespondujícím s požadavky moderní doby a dále prostory pro relaxaci - finskou saunu, parní saunu s esencí, vířivku a malé fitness. Vše privátního rodinného charakteru pro využití hostům Stodoly ABJ a Chalup ABJ.

Ubytování - apartmány jsou připraveny primárně pro rodinu s dětmi (2+2). Max. kapacita apartmánu jsou 4 osoby. Apartmány se nachází v podkroví stodoly, mají společný vstup v přízemí, který umožňuje uložení lyží, lyžařských bot, saní, bobů apod. Dřevěným schodištěm je přístup do patra, kde jsou umístěny dva samostatné apartmány, každý se skládá z jedné místnosti (s manželskou postelí, rozkládací sedačkou/postelí, s kuchyňským koutem,  stolem se 4-mi židlemi, úložnými prostory na oblečení a TV na mobilním držáku). Z této místnosti je dále vstup do sociálního zařízení, které obsahuje sprchový kout, umyvadlo a WC.

Kuchyňský kout je vybaven kuchyňskou linkou s dotykovou sklokeramickou deskou, dřezem, myčkou na nádobí š. 45cm, mikrovlnnou troubou, rychlovarnou konvicí, topinkovačem,  malou lednicí s mrazícím boxem, digestoří a běžným nádobím: talíře, příbory, nože, hrnky, hrnečky, sklenice, skleničky, misky, mísy, hrnce, pánve, prkénka a další drobné vybavení.

Apartmány a vstup jsou vytápěny elektrickým podlahovým topením.

Pro ranní ptáčata doporučujeme apartmán Východ slunce s výhledem na okolí (mimo jiné na sjezdovku ke Kostelu) a pak až na vrcholky hor, naopak pro pořádné spáče doporučujeme apartmán Západ slunce s výhledem do okolí, vrchol Sušinu a na černou sjedovku. Apartmán Východ slunce je o pár metrů menší než apartmán Západ slunce.

Prostory pro relaxaci - finská sauna, parní sauna s esencí a vířivka se nachází v suterénu stodoly, mají společný vstup z jižní strany objektu, max. kapacita sauny je 6 osob, páry 5 osob, vířivka je určena pro 2 osoby. Každý prostor je připraven k provozu privátní formou, tedy pro uzavřený okruh osob v rezervovaném čase s uvedenou max. kapacitou. Tyto prostory jsou k využití pro hosty ubytované v apartmánech a na chalupách ABJ.

Doprava, parkování: Parkování je možné přímo u stodoly. Vlakovou dopravu je možno využít ze stanice Hanušovice směr Staré Město, zastávka Chrastice, která je vzdálena od Hynčic pod Sušinou 5 km. Pro bezproblémový příjezd v zimním období doporučujeme s sebou SNĚHOVÉ ŘETĚZY.

Stravování:

  • 0 m možnost vaření přímo v apartmánech
  • 150 m hospůdka U vleku.
  • 500 m restaurace v horské chatě Spartak
  • 550 m bufet v Bike centru Kolovna
  • 900 m restaurace v Hotelu Sněženka
  • 4 km restaurace na Návrší
  • 6 km restaurace ve Starém Městě pod Sněžníkem

Ubytovací a provozní řád (ke stažení v PDF)